KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ

KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ

İlçemizin en önemli eksikliklerinden biri olan Kültür Merkezini, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile inşa ederek 2022 yılında hizmete açtık. Toplam 2.300 m2 kapalı alan sahip Kültür Merkezimizde 400 kişilik Amfi Konferans Salonu, salon içinde profesyonel Tiyatro oyununa uygun sahne ve Sinema gösterimine uygun 24 m2 LED Ekran, Kütüphane, Satranç Odası, 0-3 yaş Oyun Alanı, 3-6 yaş ve 7-14 yaş Okuma Salonları, Cep Sinema, Fitness Salonu, kampüs alanında ise Futbol, Basketbol ve Voleybol Sahası, Tenis Kortu ve Yüzme Havuzu bulunmaktadır.

İlçemizin kültür ve sanat alanındaki en önemli eksikliğini ortadan kaldırmak için inşa ederek hizmete açtığımız Kültür Merkezimiz, kısa sürede amacına ulaşarak Göksun'un kültür, sanat ve sanatsal hayatına yeni bir ivme kazandırdı. Kültür Merkezimiz sadece yetişkinlere değil, aynı zamanda çocuklara da hitap ediyor. Minik eller, sanatın ve kültürün büyülü dünyasına Göksun Kültür Merkezinde adım atıyor.

İlçemizdeki tüm kurum ve kuruluşların düzenlediği etkinlik ve programlara da ev sahipliği yapan Kültür Merkezimizde; Rafadan Tayfa Konseri, Deprem Paneli ve Göksun Gerçeği Paneli, Aybüke “Öğretmen Oldum Ben!” Sinema Filmi, Hatice Kübra Tongar Söyleşi Programı, Yıldırım Alkış Söyleşi Programı, Gün Doğmadan Tiyatro, Nefes Yer Eksi İki Sinema Filmi etkinliklerini düzenleyerek yaklaşık 5 bin hemşehrimizin istifadesine sunduk.