Başkan Danışmanları

Başkan Danışmanları

 • Başkan Danışmanları

  Nureddin DAL
  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanı

  1979 yılında Göksun ilçesine bağlı Bozhüyük Köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bozhüyük Köyünde, Lise eğitimini ise Göksun Lisesinde tamamlayan Nureddin Dal, daha sonra sırasıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Medya ve İletişim Ön Lisans Bölümünden, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bünyesindeki e-sertifika programına katılarak Siyasal İletişim sertifikası aldı. Mesleki ve kişisel gelişimi için değişik platformlarda eğitim almaya devam eden Nureddin Dal, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde ikinci lisans eğitimine devam etmektedir.

  1998-2005 yılları arasında Kayseri’de Bilişim Teknolojileri alanında faaliyet gösteren üst düzey şirketlerde sırasıyla teknik servis görevlisi, teknik servis sorumlusu ve yönetici olarak çalışan Nureddin Dal, 2005 yılında aynı sektörde faaliyet göstermek üzere kendi firmasını kurdu.

  2009 yılında memleketine dönüş yapan Nureddin Dal, aynı yıl Mayıs ayında www.goksungundem.com haber sitesini, Ağustos ayında ise haftalık yayınlanan Göksun Gündem Gazetesini kurarak 2014 yılının Nisan ayında kadar medya alanında faaliyet gösterdi.

  2009 yılı Kasım ayında başladığı Anadolu Ajansı muhabirliği görevini 2015 yılına kadar başarıyla yürüttü.

  Köşe yazarlığı da yapan Nureddin Dal’ın yazıları başta kendi gazetesi ve haber sitesi olmak üzere Kahramanmaraş merkezde yayın yapan birçok haber sitesinde ve Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesinde yayınlandı.

  Editörlük çalışmaları da yapan Nureddin Dal, Tarihçi Yazar Mehmet Işık’ın Teşkilat-ı Mahsusa Uyanıyor, Teşkilat-ı Mahsusa Operasyon, Ölüm Uykusu ve Son Türkmen kitaplarının editörlüğünü, Eğitimci ve İdareci Selahattin Dal'ın Kahramanmaraş Göksun'da Aşıklık Geleneği Aşık Bekir Karslı ve Aşık Osman Güzel isimli kitabının kapak ve sayfa tasarımlarını  yaptı.

  2014 yılı Haziran ayında Göksun Belediyesi Basın Yayın Danışmanı olarak görevlendirilen Nureddin Dal, 2016 yılından itibaren Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanı olarak görevine devam etmektedir.