KIRTASİYE YARDIMI PROJESİ - 1

KIRTASİYE YARDIMI PROJESİ - 1

Göksun ilçe genelindeki 34 ilkokulda eğitim-öğretime yeni başlayan 1000 öğrenciye, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk haftasında hoş geldin hediyesi olarak temel kırtasiye malzemesi dağıttık.

Ziyaretler sırasında öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, yaptığı açıklamada, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa etmenin temelinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

Bir ülkenin sadece eğitimle ileri düzeye taşınacağını ifade eden Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk haftası içindeyiz. Öncelikle yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Göksun Belediyesi olarak eğitim özel önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Bu vesileyle bu yıl birinci sınıfa kayıt yaptıran bine yakın öğrencimize hoş geldiniz hediyesi olarak kırtasiye seti hazırladık. Biz inanıyoruz ki bir ülkenin geleceği eğitimle ancak ileri düzeye taşınacaktır. Geleceğimizin teminatı olan bu yavrularımızı inşallah en iyi şartlarda eğitip, ülkemiz için memleketimiz için hayırlı insanlar olmalarını sağlamaya çalışacağız.”

Türkiye’nin ve Göksun’un geleceği olan yavruların öğretmenlere emanet edildiğini dile getiren Başkan Aydın, “Öncelikle okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Çok büyük görev üstlendiklerini her zaman söylüyoruz. Geleceğimizi onlara emanet etmişiz. Bu yavrularımız, çocuklarımız inşallah Türkiye’mizin geleceğini teslim edeceğimiz emin eller olacaklar. Gelecekte daha güçlü daha müreffeh bir Türkiye’yi hep beraber görür hep beraber yaşarız inşallah” şeklinde konuştu.

Aldıkları hediye ile mutlulukları yüzüne yansıyan minik öğrenciler Başkan Aydın’a teşekkür ederek sevgilerini gösterdiler.