GÖKSUN'DA GENÇLİĞİN MERKEZİNDEYİZ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİBelediye Başkanımız Sayın Hüseyin Coşkun Aydın, T.C Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve Kahramanmaraş Valiliği himayesindeki SODES kapsamında, Göksun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen "Gençliğin Merkezindeyiz" adlı projenin açılış ve tanıtım programına katıldı.

Başkan Aydın, projenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gençliğin Merkezindeyiz projesini, hareketlendiren, düşündüren, konuşturan, gezdiren ve mutlu eden proje olarak nitelendirdi.

Belediye olarak ilçedeki tüm kurumlarla birlikte hareket etmeyi ve proje üretmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar Göksun Belediyesi olarak gerek DOĞAKA ve gerekse SODES kapsamında yaptığımız projelerin tamamı kabul gördü. Aynı şekilde diğer kurumlarımızın yaptığı projelerde kabul görmektedir. Bu nedenle sayın valimize şükranlarımı arz ediyorum. Bugün mini bir gençlik merkezi statüsünde hayata geçen bu projenin uzun yıllar gençlerimize hizmet edeceğini biliyoruz. Birlikte olduğumuz zaman daha güçlü olacağımızı, gençlerimizi hem bedenen hem fikren daha iyi yetiştirdiğimiz zaman ülkemizin daha müreffeh olacağını biliyoruz. İşte bütün gayretimiz bundan dolayıdır. İlçemizdeki tüm kamu kurumları ile birlikte hepimizin amacı halkımızın her alanda gelişmişliğini sağlamak ve daha ileri düzeyde yaşamalarını sağlamaktır. Bu proje ise bu amaca hizmet eden adımlardan sadece biridir. Daha güçlü ve daha çalışkan bir gençlik yetiştirmek arzusuyla projenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor emeği geçenleri tebrik ediyorum”

Törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kahramanmaraş Valiliği SODES Proje Koordinatörü Tayfun Can ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Kapuçam’da birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçe genelinde çeşitli branşlarda yapılan müsabakalarda dereceye giren okul ve öğrencilerin ödülleri verildi.

Proje kapsamında Basketbol, Badminton, Masa Tenisi, Futbol, Satranç, Güreş, Voleybol, Resim, Gitar, Bağlama ve Halk Oyunları olmak üzere 10 farklı alanda açılan kurslar 1 yıl boyunca her yaştan ilgililerin hizmetinde olacak.

Gençliğin Merkezindeyiz projesinin açılış törenine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kahramanmaraş Valiliği SODES Proje Koordinatörü Tayfun Can, Kamu Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


03.05.2018 Yayın Tarihli Haber