BAŞKAN AYDIN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJIBaşkan Aydın’ın Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

Göksun Belediye Başkan Hüseyin Coşkun Aydın, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı münasebetiyle yayımladığı mesajında, Çanakkale'yi destanlaştıran şeyin, inanarak şehadete koşa koşa giden, genci yaşlısı ve vatanını milletini seven yüzbinler olduğu söyledi.

Bu aziz millete yüzlerce yıldır diz çöktürmek isteyenlerin yöntemlerinin farklı fakat niyetlerinin hep aynı olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye ne zaman güçlenmeye, bölgesinde söz sahibi olmaya başlasa askeri müdahalelerle, muhtıralarla, iç karışıklıklarla, terörizmle önümüze set çekmeye çalıştılar. Edirne ile Kars arasına sıkışmış bir Türkiye algısı oluşturmaya çalıştılar. Ne zaman ki bu algıyı yıkmaya başladık, kendi medeniyet coğrafyamızla buluşmaya başladık, bize saldırmaya başladılar. Hamdolsun ki her seferinde ayaklarımıza bağlanmak istenen bu prangalardan kurtulduk.

Terör örgütleri, uluslararası güçlerin de desteğiyle 100 yıldır süre gelen bu anlayışın taşeronu oldu, olmaya da devam ediyor. Bugünlerde adı ne olursa olsun hem içeriden hem dışarıdan gelen terör tehdidinin tek bir amacı var; Bu millete diz çöktürmek. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi. İşte bu nedenle en çok ihtiyaç duyduğumuz şey Çanakkale ruhudur. Bugün ihtiyaç duyduğumuz milli şuuru anlamak için 100 yıl önce Çanakkale Savaşına bakmamız yeterlidir. Birlik ve beraberlikle en zor koşullardan nasıl zaferle çıkılır o dönemden öğreniyoruz.

Rabbim, bir daha bu milleti Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı yapmak durumda bırakmasın. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Ülkemize, vatanımıza ve milletimize tefrika sokmak isteyen, bölmek ve parçalama isteyenlere de ilelebet fırsat vermesin. Bu duygu ve düşüncelerle tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir destan yazan, övgülerin en güzeline layık olan bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet yad ediyorum. mekanları cennet olsun.”


17.03.2016 Yayın Tarihli Haber