Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
GÖKSUN TARİHİ VE BAŞKAN AYDIN’IN PROJELERİ TARİH PLATFORMUNU BÜYÜLEDİ



YAYIN TARİHİ: 10.01.2022



Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu ile Kahramanmaraş Göksunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen programda, Göksun Tarihi ile Göksun’a kazandırdığı yatırımları ve projelerini anlattı.

Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programda, ilk olarak Göksun’un tarihi geçmişini yansıtan tarihi ve kültürel kalıntıları ile doğal güzelliklerinin yer aldığı kısa belgesel film gösterimi yapıldı.

Coğrafi konumu nedeniyle tarihin her döneminde insan toplulukları için cazibe merkezi olan ve bilinen tarihi M.Ö 1200’lü yıllara kadar ulaşan Göksun’un tarihi geçmişini yansıtan tarihi ve kültürel kalıntıları ile doğal güzellikleri, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu üyelerini ve STK Temsilcilerini büyüledi.

Film gösteriminden sonra kürsüye gelen Başkan Aydın, birinci ve ikinci dönem Belediye Başkanlığı döneminde Göksun’a kazandırdığı yatırımlarını ve projelerini sunum yaparak anlattı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışını ilke edindiğini ve kamu mallarını etkin ve verimli kullanma prensibiyle hareket ederek projeler ürettiğini ifade eden Başkan Aydın, 21 Kasım 1907 tarihinde Sultan İkinci Abdülhamid Hanın iradesiyle ilçe yapılan, 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ise 1940 kilometrekare yüzölçümü, 1340 ile 1850 rakım arasındaki geniş bir coğrafyada konuşlanan 73 mahalle ve 100 mezradan oluşan büyük bir ilçe haline gelen Göksun’a kazandırdığı proje ve hizmetleri ile Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu üyeleri ile STK Temsilcilerinden ve gazetecilerden tam not aldı.

Programa katılanların sorularını da cevaplandıran Başkan Aydın, Göksun’un yerleşik nüfusunun 52 bin olmasına rağmen, cazibe merkezi özelliğini devam ettirmesi nedeniyle yaz sezonunda yaklaşık 165 bin nüfusa ev sahipliği yaptığını ve belediye hizmetlerini de 165 bin nüfusa göre yaptıklarını söyledi.

Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu Başkanı Ahmet Kolutek, davetlerine icabet ederek Göksun Tarihi ile Belediye Yatırımları hakkında kendilerine ayrıntılı bilgiler veren Başkan Aydın’a platform adına teşekkür ettiğini ifade etti.

Programın sonunda Göksunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kubilay Erzurum, Başkan Aydın’a sim sırma işlemeli Türk Bayrağı hediye etti. Dernek Başkanı Erzurum, Başkan Aydın’ın projelerini ayakta alkışladıklarını ve Göksun’a yapacağı hizmetler için her zaman yanında olduklarını söyledi.

         
         



HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi