Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
GÖKSUN’UN İLK VE TEK BELEDİYE HİZMET BİNASI HİZMETE AÇILDIYAYIN TARİHİ: 9.3.2021Sultan II. Abdülhamid Han'ın iradesiyle 21 Kasım 1907 tarihinde ilçe olan Göksun’a 107 yılda yapılandan daha fazla hizmet ve yatırımı kazandırma başarısı gösteren Başkan Hüseyin Coşkun Aydın liderliğindeki Göksun Belediyesi, Koronavirüs pandemisinin gölgesinde geçen 2020 yılına Göksun tarihinin ilk belediye hizmet binası olarak projelendirilip inşa edilen Yeni Hizmet Binasına taşınarak girdi.

Birinci dönem projeleri arasında Göksun için olmazsa olmaz vizyon projelerinin en başında yer alan Belediye Hizmet Binası Projesini Göksun’un sahip olduğu tarihi geçmişi ve izlerini taşıdığı Türk İslam medeniyetine göre şekillendirdiklerini belirten Başkan Aydın, taraflı tarafsız herkesin beğenisini ve takdirini kazanan hizmet binası projesi için şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş’ın en kadim ilçelerinden biri olan Göksun, Asur ve Hititlere kadar dayanan birçok medeniyetin izlerini taşıyan, Selçuklular zamanında Türklerin eline geçmiş, Dulkadiroğulları Beyliği’nin ortadan kaldırılmasından sonra da Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Askeri, ticaret ve göç yollarının üzerindeki konumu nedeniyle her dönem cazibe merkezi olan Göksun, 21 Kasım 1907 tarihinde Sultan II. Abdülhamid’in iradesiyle ilçe statüsüne kavuşmuştur. Belediye Başkanı olmayı hayal ettiğimiz günlerde başladığımız proje çalışmalarımızı, ilçemizin sahip olduğu tarihi geçmişi ve izlerini taşıdığı Türk İslam medeniyeti anlayışına göre şekillendirdik. Göreve geldiğimizde 107 yıllık bir ilçe olan Göksun’un belediye hizmet binası olarak projelendirilerek inşa edilen ilk hizmet binasını yapmak Allah’a şükürler olsun bize nasip oldu. Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile günümüzün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek özelliklerde 3 katlı, toplam 5 bin metrekare kapalı alanlı planladığımız yeni hizmet binasını 2015 yılında projelendirdik. 2018 yılı ilkbaharında temelini attığımız binamızın inşaatını 2019 yılının sonunda tamamladık. Elektrik, elektronik, ısıtma, soğutma, mekanik ve sıhhi sistemlerin testlerinin ardından 2020 yılının Mart ayında taşınma işlemini yaparak halkımıza hizmet vermeye başladık.”

İnşaat aşamasında olduğu gibi kullanım süresi içinde de siyasetçi ve bürokratlar başta olmak üzere ziyaret eden taraflı tarafsız her kesimden beğeni ve takdir gördüklerini ifade eden Başkan Aydın, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yeni hizmet binamızı projelendirme aşamasında yakın çalışma içinde olduğumuz kurum ve kuruluşları da hesap ederek onlara ev sahipliği yapacak şekilde planlamalar yapmıştık. Tapu Müdürlüğü ile KASKİ Göksun Şube Müdürlüğüne kiralama yaparak yer verdik. Bunu vatandaşlarımızın hizmete ulaşması noktasında sağladığı kolaylık nedeniyle çok önemsiyoruz. Göksun Belediyesi, Tapu Müdürlüğü ve KASKİ ile işi olan vatandaşlarımız hizmet binamıza gelerek tüm iş ve işlemlerini tek çatı altında yaparak binamızdan mutlu olarak ayrılıyor. Yürüttüğümüz çalışma ile önümüzdeki günlerde AKEDAŞ ve ARMADAŞ gibi kurumların fatura ödemeleri de vezneler bölümüzde yapılabilecek.”


         HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
KVKK Aydınlatma Metinleri
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi