GÖKSU ÇAYI DERE ISLAHI PROJESİ HARİTADA GÖSTER

Proje Hakkında

Bir taraftan Göksun’un geleceğini planlarken, bir taraftan da ilçenin kronikleşmiş sorunlarını ortadan kaldırmak için kalıcı çözümler üretiyoruz. Göksun’un tarihi iki probleminden biri olan 20 yıllık ‘Dere Islahı’ sorunun 2014 yılının ikinci yarısında ortadan kaldırarak büyük bir başarıya imza attık.

İlçemizin ortasından geçen ve içerisine gelişigüzel akıtılan kanalizasyon nedeniyle etrafa yaydığı pis kokudan yanına dahi yaklaşılamayan, içinde canlı yaşamaz hale gelen Göksu Çayı Dere Islahı sorunu çözüme kavuşturmak için halkımıza seçim döneminde söz vermiştik. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ Genel Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği ile 2 ay gibi kısa bir süre içinde 4 kilometre kolektör sistemi yapmak suretiyle Göksu Çayını kanalizasyondan arındırdık.

Artık içinde balıkların yaşamaya başladığı Göksu Çayının Kayseri Karayolundan Kahramanmaraş Karayoluna kadar olan bölümünde, içinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve dinlenme alanları bulunan rekreasyon projesi yaparak halkımızın hizmetine sunmak için ikinci etap proje çalışmamız devam etmektedir.

 

  BENZER PROJELER