KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİHARİTADA GÖSTER

Proje Hakkında

Hedefimiz, Göksun’u hak ettiği gibi her alanda kalkınmış bir ilçe haline getirmek. Çalışmalarımız ve projelerimizi de buna göre yapıyoruz. Bu projelerden biri de Kültür Merkezi Projesidir.

İlçemizde sinema ve tiyatro etkinlikleri başta olmak üzere eğitim, seminer ve konferans yapılabilecek bir salonumuzun olmaması büyük bir eksiklikti. Bunu ortadan kaldırmak üzere başlattığımız çalışmalar neticesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yüzde 50 hibe desteği ile 2016 yılı Haziran ayında inşasına başladığımız 2300 metrekare kapalı alana sahip Kültür Merkezi inşaatımız devam ediyor. Kaba inşaat olarak tabir edilen karkas beton ve duvar çalışmaları tamamlanan binamızın tesisat ve sıva işlemleri devam ediyor.

Kültür Merkezimiz, hem konferans ve eğitim hem de tiyatro ve sinema gösterimine uygun 500 kişilik amfi konferans solonu, bay-bayan hazırlık odaları, idare ofisleri, fuaye ve sergi salonu, kütüphane, internet salonu, fitness salonu, fitness salonuna özel soyunma odaları ve duş, 2 adet Atölye, 3 adet Derslik, bay-bayan ve engelli WC'leri ile 25 araçlık otoparktan oluşmaktadır.

 

  BENZER PROJELER