ALPARSLAN TÜRKEŞ MESİRE ALANI REKREASYON PROJESİ



HARİTADA GÖSTER

Proje Hakkında

Çevre dostu bir belediye olarak, insan ile doğa arasında bozulan ilişkiyi düzelten ve kentsel yaşam koşullarının iyileştirilmesinde önemli bir role sahip olan yeşil alanları korumak ve kentin nefes alabileceği yeşil alan miktarını artırmak için projeler üretiyoruz. Bu projeler içinde insanların nefes almasını sağlayan, sosyal etkileşimler ve toplumsal birliktelikler için katkı sağlayan önemli mekanlar olan parklar ve mesire alanları önemli bir yer tutmaktadır.

Çukurova’nın Yaylası konumundaki Göksun’u bölgenin cazibe merkezi haline getirmek için yaptığımız çalışmalardan biri de ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki Rekreasyon Projesi yaparak hizmete sunduğumuz Alparslan Türkeş Mesire Alanı’dır.

40 bin metrekare toplam alana sahip Alparslan Türkeş Mesire Alanı, Göksun ve bölge halkının en önemli uğrak mekanlarının başında gelmektedir. Günümüz şartlarına uygunluğunu kaybeden Mesire Alanının 30 bin metrekarelik piknik alanında, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliği ile Rekreasyon Projesi yaptık.

İlçe halkımıza ve ilçemize gelen misafirlerimize yakışır hale getirmek için hayata geçirdiğimiz proje kapsamında, 480 metre taş duvar, 2 bin ton toprak dolgu, 12 bin 500 metrekare yeşil alan, 3 bin 100 metre kilit parke yürüyüş yolu ve kaldırım, 40 adet barbekülü kamelya, 10 adet taş barbekü ile aydınlatma çalışmalarını yaparak hizmete sunduk.

Alanda bulunan şelaleleri, kanalları, köprüleri ve kamelyaları yenilemek ve bakım onarımlarını yapmak suretiyle projeye uygun hale getirdik.

Rekreasyon projesinin ikinci aşamasında ise alan girişinin sağ tarafından dekoratif taş duvarlı her biri 12 metrekare büyüklüğünde üç adet işyeri yaptık.

 

  BENZER PROJELER