GÖKSUN’DA ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDIGöksun’da Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü düzenlenen programlarla kutlandı.

İlk Program Hükümet Konağı önünde yapıldı. Buradaki törende Andırın Kaymakamı ve Göksun Kaymakam Vekili Haluk Koç, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Engin Aktürk ve Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Atatürk Anıtına Çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

Program kapsamında, Kaymakam Koç, Üsteğmen Aktürk, Başkan Aydın ve Kamu Kurum Amirleri Kayabaşı Mezarlığında meftun olan şehit asker ve polislerin kabirlerini ziyaret etti. Burada okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ilçe Müftüsü Şükrü Safa tüm şehitlerimiz ve ülkemizin bekası için dua etti.

Kutlamam programı kapsamında ki son program ise Göksun Fen Lisesi tarafından Göksun METEM Konferans Salonunda düzenlendi. Buradaki programda Fen Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Oratoryosu sergilendi.

Programlara Kaymakam Koç, Üsteğmen Aktürk, Başkan Aydın ve Kamu Kurum Amirleri, Şehit yakınları, Gaziler ve öğrenciler katıldı.


18.3.2018 Yayın Tarihli Haber