Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ PROJESİ - 2


Proje Hakkında

Belediye Başkanlığımız, Göksun Kent Konseyi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Projesi (BTC) işbirliğinde ikincisini 2015 yılı Haziran ayında düzenlediğimiz Girişimcilik Eğitimi Kursunu tamamlayan 60 Girişimci, belgelerini düzenlenen törenle aldı.

Gelişimin, değişimin ve büyümenin ilk adımının girişimcilik olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapılan programda yaptığı konuşmada;

“Her şey girişmekle başlar. Sizler bu kursa katılarak yeni bir iş kurma girişiminde bulundunuz. Her biriniz şunu iyi bilmelisiniz ki bugün alacağınız belge ile açacağınız iş yerlerindeki üretim veya hizmet ile önce kendi ekonominize, daha sonra bulunduğunuz ilçe ekonomisine, bölge ekonomisine ve nihayetinde ülke ekonomisine katkı sağlayacaksınız. Yani bu ülke de yaşayan bir fert olarak her şeyden önce ülkeye karşı görevinizi yerine getirmiş olacaksınız. Sadece  kendi ihtiyaçlarınızı karşılamada, ev ekonomisine katkı da bulunmakta değil tüm ülke ekonomisine katkı da bulunacağınızı bilmeniz gerekir. Bizim asıl  mutlu olacağımız nokta da bu zaten. Biz belediye olarak bu kursları bunun için açıyoruz” dedi.

Gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmek için her bireyin üretici konumunda olması gerektiğini savunan Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Çalışmalıyız bir şeyler üretmeliyiz ki hep beraber refah bir toplum haline gelelim. Biz belediye olarak, yerel yönetim olarak hem halkımızın alt yapı ve üst yapı hizmetlerini sunmak, hem de sosyal anlamda, ekonomik anlamda  katkı sağlamak için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Tek başımıza yapamadığımız işleri diğer kurum ve kuruluşlarla, KOSGEB ve BTC ile TKDK ve STK’larla beraber olmak suretiyle yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bunda da başarılı olacağımızı ümit ediyor, bu kursların başarılar getirmesini, iyi işler kurmanızı  ve maddi anlamda da beklentinizin üzerinde  getirisi olmasını temenni ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Konuşmaların ardından, Kaymakam Ayhan, Başkan Aydın ve protokol üyeleri tarafından girişimcilerin belgeleri verildi.

Girişimcilik Eğitimi Programına katılan 60 kursiyer aldıkları girişimcilik belgesi ile iş yeri açması durumunda KOSGEB’den 30 bin lira hibe desteği alabilecek. İstatistikler, Türkiye genelinde Girişimcilik Kurslarına katılan girişimci adaylarının % 8’inin iş kurmasına rağmen, Göksun’da iş kurma oranının % 35 olduğunu gösteriyor.

 

  BENZER PROJELER  İÇERİĞİ PAYLAŞIN
 
         
         
         
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi