Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
GÖKSUN 1. KAR FESTİVALİ


Proje Hakkında

Belediyemiz tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile düzenlenen, Göksun 1. Kar Festivali büyük ilgi gördü.

Mürsel Mahallesindeki 1850 rakımlı Kurugöl mevkiinde 2 Nisan 2017 Pazar günü düzenlediğimiz 1. Kar Festivaline başta Göksun olmak üzere çevre ilçeler, Kahramanmaraş merkezi ve Gaziantep’ten yoğun katılım odu. Yerel sanatçı Salih Kıraç, 1580 rakımda verdiği konser ile festivale katılanlara unutulmaz bir gün yaşatırken, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibinin yöresel oyunlar ile renk kattığı festivalde öğrenciler ve vatandaşlar halaylar çekere birlik ve beraberlik ortamında doyasıya eğlendiler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, festivalde yaptığı konuşmada, “Nisan ayında bu güzellikleri bize yaşattığı ve gösterdiği gayret ve yaptığı hizmetler için değerli Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

-Göksun, Doğal Güzelliler Şehridir

Nisan ayında 1 metre karda festival düzenleyerek ilçe halkının bir hayalini daha gerçekleştiren Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, festivalde yaptığı konuşmada Göksun’un Kahramanmaraş’ın en kadim ilçelerinden biri olduğunu ve birçok medeniyetin izlerine rastlanıldığını belirtti.

-Göksun, Turizm Ekonomisinden Hak Ettiği Payı Alacak

Dünyanın her yerinde Turizmin ekonominin itici güçlerinden biri olarak kabul edildiğine vurgu yapan Başkan Aydın, “Günümüzde tarihi ve kültürel değerler kadar, doğal güzelliklerin de turizmde çok büyük bir önemi ve yeri olduğu herkesçe bilinmektedir. Sahip olduğumuz ender güzelliklerin ve potansiyelin farkında olduğumuzu ve Göksun’un turizm ekonomisinden hak ettiği payı alması için çaba sarf ettiğimizi bilmenizi isterim.” dedi

-Federasyon Tarafından Uygun Bulundu

Kurugöl Boğazı Kayak Merkezi Projesi için çalışmalara 2011 yılında başlandığına işaret eden Başkan Aydın, Göksun Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığım dönem içinde, 2011 yılında Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı nezdinde başlatılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, Türkiye Kayak Federasyonu tarafından gönderilen uzman ekibin, Kurugöl Boğazının, kayak merkezi, kayaklı koşu, kayaklı yürüyüş, kar motosikleti ve kızak için uygun olduğunu rapor ettiğini söyledi.”

-Hemşerilerimin Desteğine İhtiyacımız  Var

Kurugöl Boğazına kayak merkezi yapılması için kamuoyu desteğine ihtiyacı olduğunu da belirten Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sizlerin desteği ile görevde bulunduğumuz 3 yıl içinde ilçemizin her alanda gelişmesi için çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Göksun 1. Kar Festivalini burada yapmamız ve sizleri buraya getirmemizin bir tek nedeni ve amacı var. O da Kurugöl Boğazında kurulmasını planladığımız Kayak Merkezi Projesi için kamuoyu desteğini almak. En ideal kayak merkezi için sezonda 3 ay kar alması tercih edilir. Kurugöl Boğazında ise bu süre yaklaşık 5 aydır. İnşallah bugüne kadar birçok projede olduğu gibi Göksun Kurugöl Boğazı Kayak Merkezi Projesini de başta Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak olmak üzere, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimizin ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ile hayata geçireceğiz.”

Başkan Aydın, festivale katılanlara teşekkür ederken, hayattan yaşayarak zevk almak isteyen herkesi, tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile cennet vatan Anadolu’nun ender mekanlarından biri olan Göksun’a davet ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından festival kurdelasının kesilmesi ile birlikte, Kahramanmaraş Dağcılık ve Arama Kurtarma Derneği (KADAK) üyeleri ile Göksun Dağcılık ve Kayak Derneği üyeleri, 2540 rakımlı Topaktaş Tepe’den festival alanına gösteri kayağı yaparak indiler. Festivalde Göksun Belediyesi tarafından katılımcılara mangalda sucuk ekmek ve çay ikramı yapıldı.

 

  BENZER PROJELER  

İÇERİĞİ PAYLAŞIN
 
         
         
         
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi