Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
GÖKSUN 5. ELMA FESTİVALİ


Proje Hakkında

İlçemizde yaklaşık 30 bin dekar alanda modern tekniklerle yetiştirilen ve rengi, aroması ve tadıyla ihracatta tercih edilen ‘Göksun Elmasının’ tanıtımı için, “Meyvenin Âlâsı, Göksun’un Elmas’ı” temasıyla İlçe Kaymakamlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Göksun Elma Festivalinin 5.sini 22 Ekim 2016 Cumartesi günü düzenledik.

Festival, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde Belediyemiz önünden Belediye İş Merkezi Festival Alanına kadar devam eden festival yürüyüşü ile başladı. Festival yürüyüşü sırasında, Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın ve İlçe Kaymakamımız Cengiz Ayhan, yol çatı kavşağından geçen özel araçlar ile şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlardaki vatandaşlara Göksun Elması ikram ettiler.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı (24. ve 25 dönem AK Parti Eskişehir Milletvekili) Salih Koca ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yol çatı kavşağında festival yürüyüşüne katıldılar.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, festivalde yaptığı konuşmada, farkındalığın arttırılması adına festivalleri ve buna benzer çalışmaları her zaman desteklediklerini söyledi.

-Göksun’un Ana Geçim Kaynağı Elma’dır

Göksun'un Kahramanmaraş’ın en güzel köşelerden bir tanesi olduğuna işaret eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, festivalde yaptığı konuşmada, Büyükşehir belediyesi olarak Göksun’un daha güzel bir hale gelmesi için bir gayret içinde olduklarının altını çizdi.

-Göksun’u Elma İle Markalaştırmaya Çalışıyoruz

Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın ise festivalde yaptığı konuşmada, Göksun’un, tarihi geçmişi ve doğal güzelliklerinin yanında, son yıllarda yetiştirdiği elma, çilek, şeker pancarı ve patates gibi tarım ürünü ile de adından söz ettiren bir ilçe haline geldiğini söyledi.

Festivalde, Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tohumculuk Daire Başkanı Mehmet Sığırcı ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu da bir konuşma yaptı.

Festival etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ve Skateparkur Akrobasi Ekibinin sergilediği bisiklet akrobasi show'u katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenirken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı mehter konseriyle, Kanlıkvaklı Ozan Mehmet Kıraç şiirleri ile, Belediyemiz halk oyunları ekibi yöresel oyunları ile, Göksun Güreş Eğitim Merkezi sporcuları da gösteri güreşleri ile festivale renk kattılar.

-Başkan Aydın, Katılımcılara Plaket Verdi

Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun 5. Elma Festivaline katkılarından dolayı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’a, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı (24. ve 25 dönem AK Parti Eskişehir Milletvekili) Salih Koca'ya, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'a, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek’e, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen'e, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu'na ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç'a kristal elma plaketi verdi.

Festival, düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri ve teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Yarışmalar sonucunda ödül alan kişiler;

En İyi Kırmızı Elma;

İdris Ayar - Kanlıkavak Mahallesi
Orhan Gazi İnce - Çardak Mahallesi
Salim Serin - Temurağa Mahallesi

En İyi Sarı Elma;

Ömer Bozkurt - Fındık Mahallesi
Şirvan Azgıt - Kamışcık Mahallesi
Bahri Azgıt - Kamışcık Mahallesi

En İyi Elma Pastası;

Zehra Teltik
Elif Canan Güngör
Gülcihan Acer

 

  BENZER PROJELER  

İÇERİĞİ PAYLAŞIN
 
         
         
         
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi