Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
GÖKSUN 1. YAYLA VE BAHAR FESTİVALİ


Proje Hakkında

Belediyemiz tarafından ilk kez düzenlenen ve 29-30-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Göksun 1. Yayla Festivali”, eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin ilk günü sahnelenen “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” tiyatro oyununu yaklaşık bin 500 kişi izledi. İkinci gün, Mesire Alanında devam eden festival etkinliğinde geleneksel oyunlarımız yeniden oynanırken izleyiciler büyük keyif aldı. Festival, Cennet Deresindeki doğa yürüyüşü ile sona erdi.

- Öğrencileri “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” İle Buluşturduk

İlk kez düzenlediğimiz “Yayla Festivali” etkinlikleri kapsamında Göksun’lu öğrencileri Parantez İçinde Tiyatro Grubu’nun sergilediği ”Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” tiyatro oyunu ile buluşturduk.

Belediye İş Merkezi Meydanında sahnelenen ”Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” tiyatro gösterisine öğrenciler, çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Meydanı dolduran yaklaşık bin 500 kişi, Pamuk Prenses ve Yedi Cücelerin maceralarını ilgi ve heyecanla izledi.

Başkan Aydın, organizatör Şaban Yumruk, yönetmen Bilal Aydoğdu ve tiyatro ekibine günün anısına teşekkür belgesi verdi. Programın sonunda çocuklar Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

- Geleneksel Oyunlarımızı Yeni Nesille Buluşturduk

Festivalin ikinci günü, Belediye önünden festival yürüyüşü ile başladı. Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, Kamu Kurum Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar Kahramanmaraş Büyükşehir Bando Takımı eşliğinde Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinden İlçe Terminaline kadar yürüdü. Buradan toplu taşıma araçları ile Festival’in yapılacağı Mesire Alanı’na geçildi.

Başkan Aydın, Mesire Alanında yaptığı konuşmada, Göksun’un doğal hayatın en güzel şekilde yaşanabilecek tek merkezi haline geldiğini söyledi.

Gün boyu devam eden festival kapsamında düzenlenen halk konseri, folklor ekibinin gösterileri, uçurtma şenliği, güreş, çelik-çomak oyunu, halat çekme yarışı ve çuval yarışı ile vatandaşlar gönüllerince eğlenerek güzel bir gün geçirdiler.

Festivalin ikinci günü, düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler ile festivale stant açarak katkı sağlayanlara teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

- Doğa Yürüyüşü 9 Kilometrelik Parkurda Yapıldı

Festivalin üçüncü günü, Cennet Deresinde doğa yürüyüşü ile başladı. Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, Kamu Kurum Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar Göksun’un batı bölgesinde Cennet Deresi vadisinde toplam 9 kilometrelik parkurda yürüyüş yaptı.

Yemek ikramının ardından çocuklar ve vatandaşlar uçurtma şenliği ile eğlendiler.

Başkan Aydın, festivalin sonunda yaptığı açıklamada, havasıyla, suyuyla ve doğal güzellikleri ile herkes tarafından bir yayla kent olarak tanınan Göksun’u yaşam merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Göksun’u geleceğe taşımak için başta İlçe Kaymakamı olmak üzere tüm kamu kurum ve STK’lar ile işbirliği ve uyum içinde hareket ettiklerine vurgu yapan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Saygıdeğer hemşerilerim üç gün süren birinci yayla festivalimizin sonuna geldik. Birinci gün düzenlediğimiz tiyatro gösterisi çok yoğun ilgi ve katılım gördü. Çocuklarımızın neşesi, mutluluğu bizim için son derece önemlidir. Sadece onların o neşesi ve mutluluğu bile düzenlediğimiz festivalin ne kadar isabetli olduğu ortaya koymaktadır. Tüm etkinliklerimizde başta İlçe Kaymakamımız olmak üzere tüm kamu kurum amirleri ve STK başkanları ile işbirliği ve uyum içinde hareket ediyoruz. Bundan sonrada birlikte hareket ederek güzel Göksun’umuzu hak ettiği yere getirme gayreti içinde olacağız.”

 

  BENZER PROJELER  

İÇERİĞİ PAYLAŞIN
 
         
         
         
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi