Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
EBA DESTEK NOKTALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİKYAYIN TARİHİ: 8.1.2021Eğitimin uzaktan yapıldığı Koranavirüs (COVID-19) salgını sürecinde öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’ya erişimini sağlamak için EBA Destek Noktası kurma çalışmalarına devam ediyoruz. Daha önce hayata geçirdiğimiz 16 bilgisayarlı iki bilişim sınıfı ve iki Mobil Araç’tan sonra 10 bilgisayarlı yeni bir bilişim sınıfını daha öğrencilerin hizmetine sunduk.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, beraberinde İlçe Kaymakamı Ümit Şeref Kayacan ve Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın ile birlikte Göksun Anadolu İmam Hatip Lisesinde açılan EBA Destek Noktasını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerden hedeflerini büyük tutmalarını ve iyi bir eğitimin ardından ülke yönetimine talip olmalarını isteyen Milletvekili Habibe Öçal, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bugün Göksun Belediyesi tarafından açılan EBA destek noktalarından birindeyiz. Pandemiden dolayı uzaktan eğitim noktasında öğrencilerimizin derslerine, eğitime erişilebilirlik noktasında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Burada bütün kurumlarımızla, yerel yönetimlerimizle birlikte biz öğrencilerimizin eğitimden geri kalmamaları noktasında elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Burada yine öğrencilerimizin kesintisiz eğitim alabilmeleri için internete erişimlerinin hızlandırılması amacı ile EBA destek noktamızı kurduk. Çocuklarımız burada eğitimlerini almaktalar. Onlara düşen derslerine sıkı sıkıya çalışmak, iyi bir eğitimin ardından ülke yönetimine talip olmaktır. Burada emeği geçen Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’a çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Göksun’da eğitime çok büyük destek vermekte. Aynı şekilde eğitimin kesintiye uğramaması için gayretli çalışmalarından dolayı ilçe Kaymakamımız ve diğer ilgililerde teşekkür ediyorum.”

Göksun Belediyesinin eğitime desteğini sürdüreceğini belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’da yaptığı açıklamada, “Uzaktan eğitim sürecinde Göksun Belediyesi olarak, ilçe milli eğitim müdürlüğü ile işbirliğine gidiyoruz. Bilgisayar ve interneti olmayan öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için adeta bir seferberlik başlattık. İlçemiz kırsalında internet erişim sorunu yaşanan bölgelere mobil araçlarımızla EBA destek noktası oluşturduk. İlçe merkezimizde de yine bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz için EBA destek sınıfları oluşturuyoruz. Amacımız öğrencilerimizin eğitimde geri kalmamalarıdır. Bu zor günlerde Göksun Belediyesinin bütün imkânları ile eğitime destek olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

EBA destek sınıfında derse katılan öğrenciler de sağlanan imkânlardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Aydın ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Milletvekili Öçal, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte okul bünyesinde oluşturulan ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından örnek gösterilen uygulama mescidini inceledi.

Programlarda, AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül ve teşkilat mensupları da yer aldı.


         
         HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi