Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
SOSYAL TESİS YAPIMINA DEVAM EDİYORUZYAYIN TARİHİ: 23.11.20202018 yılında ilçe merkezinde hizmete açtığımız ve halkımızın büyük takdirini toplayan Sosyal Tesis ve Taziye Evi projesine bir yenisini daha ekliyoruz. Bu tesisler, Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’ın ikinci dönem projeleri arasında Sosyal Hizmetler kategorisindeki önemli projelerden biri. Başkan Aydın, her anlamda vatandaşa kullanım kolaylığı sağlayan Sosyal Tesis ve Taziye Evlerini belediye ve hayırsever vatandaş işbirliği modeli ile kırsal mahallelerde de inşa etmeyi planlıyor. Bu kapsamda Büyükkızılcık, Ericek ve Harbiye Mahallelerinde başarı ile uyguladığımız projenin 4’üncüsünü Fındıklıkoyak Mahallesinde inşa ediyoruz.

Fındıklıkoyak Mahallesini ziyaret ederek çalışmalarına başlanan Sosyal Tesis ve Taziye Evi inşaatını inceleyen Başkan Aydın, Fındıklıkoyak Mahallesinin imecenin, kaynaşmanın ve birlikte hareket etmenin üst düzeyde olduğu bir mahalle olduğunu söyledi.

İnşa edilen tesisin 2 katlı ve toplam 600 metrekare kapalı alana sahip olduğunu belirten Başkan Aydın, burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Burada inşasına başladığımız sosyal tesisi belediye, hayırsever vatandaş ve muhtarlık işbirliği içerisinde yapıyoruz. 2 katlı ve toplam 600 metrekare kapalı alana sahip tesisimizin zemin katında muhtarlık odası, toplantı salonu, kütüphane ve diğer kurumsal hizmetlerin yapıldığı bölümlerden ibaret olacak. Üst katı ise ortak mutfak ile ayrı ayrı yemekhanesi bulunan kadın ve erkek taziye evi olacak. Allah nasip ederse 2021 yılının Temmuz ayında bu tesisi hizmete açmayı planlıyoruz. Tabi bu projedeki en önemli husus işbirliği modeli ile inşa ediyor olmamız. Bu tesise yüzde elli oranında yardımcı olan hayırsever vatandaşımız Hasan Cücük kardeşimize göstermiş olduğu örnek davranıştan dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim kazancını bol eylesin. Ayrıca gösterdiği gayret ve hassasiyetten dolayı muhtarımıza ve tüm mahalle halkımıza teşekkür ediyor, tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

- “En Önemli İş Millete Yapılan Hizmettir”

2016 yılında trafik kazasında kaybettiği oğlunun adını yaşatmak ve hayır kapısını açık tutmak istediğini dile getiren Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli hayırsever Hasan Cücük, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ben evladımı kaybettikten sonra hiçbir şeyin önemli olmadığını, bu dünyanın gelip geçici olduğunu ve vatana, millete yapılacak hizmetlerin daha önemli olduğunu anladım. Köyümüz için bir taziye evinin ihtiyaç olduğunu gördüm ve önce muhtarımızla daha sonra sayın belediye başkanımızla istişare ettim. Belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum, taziye evinin mahallemizin diğer ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde inşa edilmesini sağladı. Belediyemizin desteğiyle ve köyümüzün de yardımlaşma ve imece desteği ile bu taziye evini en kısa zamanda bitireceğimizi ümit ediyorum.”

Mahalle muhtarı Hasan Gişi’de inşasına başlanan tesis için mahalle sakinleri adına Başkan Aydın’a ve hayırsever Hasan Cücük’e teşekkür ettiğini dile getirdi.


         HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi