Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
GÖKSUN BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYORYAYIN TARİHİ: 3.11.2020Göksun Belediyesi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak için ilçe merkezindeki Yavuz Selim Ortaokulunda iki adet bilişim sınıfı oluşturuldu.

Öğrenciler sağlanan imkânlarla eğitime devam ederken, ilçe Kaymakamı Ümit Şeref Kayacan, Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendi.

Kaymakam Ümit Şeref Kayacan, belediyenin sağladığı imkanlarla EBA destek sınıfı açılarak, bilgisayar ve internet imkanı olmayan öğrencilerin kullanımına açıldığını söyledi.

Kaymakam Kayacan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yavuz Selim okulumuzda iki sınıfımızda EBA eğitimi ile ilgili belediyemizin sağladığı bilgisayar imkanları ile evlerinde interneti olmayan öğrencilerimizin yaralanmasını sağlıyoruz. İki sınıfımız var, bu sınıfların sayısını ileriki aşamada artırmayı hedefliyoruz. Bu konuda belediye başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’a eğitim benim meselem değil demeyip, eğitime de destek olduğu teşekkür ediyorum.”

Göksun Belediyesinin asli görevlerinin yanı sıra eğitime de destek olmaya çalıştığını belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın da yaptığı değerlendirmede; “Biz eğitime destek olmak noktasında ilçemizdeki tüm eğitim kurumlarının yanında olma gayreti içindeyiz. Pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanlığımızın programı kapsamında EBA destek noktalarına yardımcı olma adına bilgisayar ve masa desteği ile eğitime katkıda bulunmuş olduk. İnşallah biz bu EBA destek noktalarındaki sağladığımız imkanları artırarak ilçemizde bulunan diğer okullara da aynı imkanları sağlamaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar’da yaptığı açıklamada; “Gerek yüz yüze gerekse de uzaktan eğitimde öğrencilerimize eğitim imkanı sunmaya çalışıyoruz. Uzaktan eğitimde EBA platformu gerçekten şu anda uluslararası alanda bile çok etkin ve yaygın bir şekilde kullanılıyor. Kahramanmaraş ilimizin Göksun ilesinde de belediyemizin destekleri ile EBA destek noktalarını artırmaya çalışıyoruz. Bundan dolayı özellikle Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

8.sınıf öğrencilerinden Elif Suna Bolat ve Resmiye Demir de kendilerine sağlanan imkân ve eğitime verilen desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’a teşekkür etti.


         
         HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi