Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
GÖKSUN’DA BİR MAHALLE DAHA DOĞALGAZA KAVUŞTUYAYIN TARİHİ: 10.10.2020Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’ın Çevre ve Şehircilik alanındaki en önemli projelerinden biri olan Doğalgaz Projesi kapsamında Bahçelievler Mahallesinden sonra Cumhuriyet Mahallesi de doğalgaza kavuştu.

Ağustos ayında ikinci etap çalışmalarına başlanan proje kapsamında 2020 yılında 20 kilometre dağıtım hattı borusu döşenerek Cumhuriyet ve Kurtuluş Mahallelerinin doğalgaza kavuşması hedefleniyor.

ARMADAŞ ve yüklenici firma tarafından Cumhuriyet Mahallesinde yapımı tamamlanan bölgelerde incelemelerde bulunan ve gaz verme çalışmasına katılan Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, hedeflerinin 2021 yılı sonuna kadar ilçe merkezinin yüzde seksenine doğalgazı ulaştırmak olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Mahallesinde Ağustos ayında başlayan çalışmalar 10 kilometre dağıtım hattı borusu döşendiğini ve bu gölgelere gaz vermeye başladıklarını belirten Başkan Aydın, Ekim ayı sonuna kadar Cumhuriyet Mahallesinin tamamına gaz vermeyi planladıklarını söyledi.

İlçenin gelişimi için her alanda titizlikle çalışarak hazırladıkları ve kamuoyuna ilan ettikleri tüm projeleri birer birer hayata geçirdiklerine vurgu yapan Başkan Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Geçen yıl ilçemizin Bahçelievler Mahallesinin tamamını doğalgaza kavuşturmuştuk, bu yılda Cumhuriyet Mahallesi ve devamında Kurtuluş Mahallesi Allah nasip ederse doğalgaza kavuşacak. Tabi bizim arzumuz en kısa sürede merkez mahallelerimizin tamamını doğalgaz hizmetinden istifade ettirebilmek. Bu konuda da biz yerel yönetim olarak elimizden geleni yapıyoruz. Armadaş ve ilgili firmalarda gerekli hassasiyeti göstermek suretiyle biran önce halkımızın bu hizmetten istifade etmesini sağlayacağız. Bunlar bizim vermiş olduğumuz vaatlerimiz ve sözlerimizdi. Bir takım yerlerin eksik kalacağı halk arasında söyleniyor ama bugün itibariyle Cumhuriyet Mahallemizin yarısından fazlasına gaz vermeye başladık. Ay sonuna kadarda geri kalan kısımları bu hizmetten istifade ettireceğiz. Hava şartlarının müsait olması durumunda Kurtuluş Mahallemizde çalışmalar devam edecek inşallah. Hedefimiz bu yıl içerisinde 20 kilometre, şuanda 10 kilometresi tamamlanmış durumda. Dolayısıyla Cumhuriyet, Bahçelievler ve Kurtuluş Mahallemizi gaza kavuşturmuş olacağız. Ayrıca yüksek basınç borularının geçtiği alanlarda altyapı çalışmaları hazır olan binalarımızı da gazdan istifade ettirmeye gayret edeceğiz. Önümüzdeki yıl bizim hedefimiz Göksun’un en az yüzde seksenini doğalgazla buluşturmak. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Göksun’da geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlayan çalışmalar kapsamında, Bahçelievler Mahallesi doğalgazı ilçede ilk kullanan mahalle olmuş, Kurtuluş, Cumhuriyet, Tepebaşı ve Kayabaşı Mahallelerinde ise çelik hat ana basınç boru çekimi tamamlanmıştı.

HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi