Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE DEVAM EDİYORUZYAYIN TARİHİ: 20.3.2020Türkiye’de korona tehdidine karşı alınan tedbirler her geçen gün artarak devam ediyor. Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nin kararları doğrultusunda önlemlerine ve uygulamalarına aralıksız devam ediyoruz.

İlçemizde uygulanan tedbirler ve dezenfekte işlemleri ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, “Toplumun genelini ilgilendiren konularda toplumsal hassasiyete göre hareket etmek gerekiyor. Biz alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarımızı 7/24 esasına göre yürütürken, vatandaşlarımızın da hassasiyet göstermesini ve 14 kurala uymalarını istiyoruz” dedi.

İlçedeki ortak kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirten Başkan Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ülkemizde korona virüsün görüldüğünün açıklandığı günden beri Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu tarafından belirlenmiş olan 14 kuralla ilgili ilçemizde planlamamızı yaptık. Dezenfekte çalışmalarımızı yapmak için Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde ekiplerimizi oluşturduk ve gerekli koruyucu malzemeleri temin etmek suretiyle göreve hazır hale getirdi. Çalışmalarımızı ilçe kaymakamımız başkanlığında, tüm kurumlarla birlikte koordinasyon içerisinde yürütüyoruz. Toplumumuzun sık kullandığı alanlarını oluşturan kamu binaları, otobüs terminali, toplu taşıma araçları, yolcu bekleme durakları ve salonları, camilerimiz, parklarımız, cadde ve sokaklar, okullarımız ve kütüphaneler, bankamatikler, çöp konteynırları ve taşıma araçları, umuma açık tuvaletler başta olmak üzere ortak kullanım alanlarının tamamını dezenfekte ediyoruz. Toplumun genelini ilgilendiren konularda toplumsal hassasiyete göre hareket etmek gerekiyor. Biz alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarımızı 7/24 esasına göre yürütürken, vatandaşlarımızın da hassasiyet göstermesini ve 14 kurala uymalarını istiyoruz. Mecburiyet durumun söz konusu olmadığı sürece evlerinden çıkmamalarını arz ediyoruz. Belediyemizde dahil olmak kaydıyla tüm kamu kurum ve kuruluşları resmi hizmetlerin birçoğunu uzaktan verme imkanlarına sahipler. İnternet aracılığı ile bu konuda da gayet dikkatli olmalarını temenni ediyoruz. Dünyayı etkilen korona virüsün yayılmasının önüne geçebilmenin en hızlı yolu toplumsal tepki almaya bağlıdır. Bunu en hafif atlatmanın yolları önleyici tedbirden geçtiğini biliyoruz. Başta sağlık olmak üzere, ekonomik anlamda halkımızın bu salgından çok fazla etkilenmemesi için tedbirleri almak ve uygulamak zorundayız. Rabbimden ülkemizi ve ilçemizi korona virüsünün olumsuzluklarından korumasını temenni ediyorum.”


         HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi