Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
SOSYAL MARKET İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞA CANSUYU OLDU



YAYIN TARİHİ: 1.6.2019



Belediyemiz tarafından, sosyal dayanışmayı ön planda tutarak, ihtiyaç sahibi vatandaşların günlük yaşamda ihtiyaç duydukları gıda, giyim ve temizlik ürünlerini karşılamak üzere kurulan sosyal market, Ramazan ayında ve bayram öncesinde vatandaşa can suyu oldu.

Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın, sosyal market projesinin, daha önce belli dönemlerde sadece kamu kurumları eliyle yapılan yardımlara hayırseverlerin destekte bulunmasını teşvik etmek ve yılın tamamına yaymayı hedefleyen bir uygulama olduğunu söyledi.

Kısa sürede büyük beğeni toplayan ve veren elle alan elin birbirini görmeden yürütülen proje ile ramazan günlerinde gıda ile her yaş gurubundan vatandaşın bayramlık kıyafet ihtiyacını karşıladıklarını belirten Başkan Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Öncelikli olarak Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, modern çağın niteliklerine yakışır şekilde destek olmak üzere hayata geçirdiğimiz Sosyal Market Projesi, sosyal dengeyi sağlayan bir terazi niteliğindedir. Vatandaşlarımızın günlük yaşamda ihtiyaç duydukları gıda, giyim ve temizlik ürünlerine insan onuruna yakışır şekilde, herhangi bir market veya mağazadan alışveriş yapar gibi ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu sistem, veren el ile alan elin birbirini görmeden gerçek ihtiyaçların karşılanmasına yönelik bir hizmet modelidir.”

-Sürdürülebilir Projelere Önem Veriyoruz

Göksun Belediyesi olarak her alanda planlayıp hayata geçirdikleri projelerin sürdürülebilir olmasına önem verdiklerine vurgu yapan Başkan Aydın, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bizim proje önemli olan proje yapmak değildir. Biz belediyeciliğin her alanında planlayıp hayata geçirdiğimiz projelerin sürdürülebilir olmasına önem veriyoruz. Sosyal Market projesini de sosyal yardımların düzenli ve sürekli olmasını sağlamaya yönelik bir uygulamadır. Bu projenin sürdürülebilirliğinin en büyük destekçisi hayırsever vatandaşlarımızdır. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Projenin başladığı ilk andan itibaren bu konuda bizi destekliyorlar. Yardım yamak isteyen tüm hayırsever vatandaşlarımızın, gıda, sıfır veya kullanılabilir durumda olan kıyafetleri ile temizlik ürünlerini bekliyoruz.”

-Açık ve Şeffaf Bir İşleyiş Sitemi Kurduk

Sosyal Market Projesinin öncelikli hedeflerinden birinin de toplumsal duyarlılık oluşturmak olduğunu belirten Başkan Aydın, açıklamasına şöyle devam etti:

“Hayırseverlerin yapmış oldukları yardımların kimlere, ne şekilde ulaştırıldığıyla ilgili şüphelerini ortadan kaldıracak şekilde açık ve şeffaf bir işleyiş sitemi kurarak, zor ve meşakkatli bir yöntem olmasına rağmen toplumsal duyarlılığa bir yara vurulmaması için ürünleri tek tek numaralandırarak kaydediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşların Sosyal Marketten aldıkları her bir ürünü de seri numarası ile kendi adlarına çıkış yapıyoruz. Bu da yaptığımız işin şeffaflığını ortaya koyuyor.”


         
         



HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi